Op 18 en 20 januari berichtte het Algemeen Dagblad over het verdwijnen van een aantal HBO-opleidingen op de Amersfoortse locatie De Nieuwe Poort van de Hogeschool Utrecht.Hierdoor zal het aantal studenten in de komende jaren fors afnemen. Amersfoort2014 betreurt deze ontwikkelingen en hoopt niet dat er sprake is van structurele afbouw van de HBO opleidingen in Amersfoort.
Vragen aan het College:
Vraag 1: Is de wethouder voor 18-1-2017 door de HU geïnformeerd over de toekomstplannen van de HU locatie Amersfoort en het verplaatsen van opleidingen naar Utrecht? Zo ja, wanneer?
Vraag 2: Is de wethouder van onderwijs betrokken geweest bij besprekingen over deze ontwikkelingen? Zo ja, wanneer en op welke wijze ?
Vraag 3: Wat vindt de wethouder van deze ontwikkelingen ( zie de aanleiding) ? Amersfoort2014 betreurt deze ontwikkeling. Is de wethouder dat met ons eens?
Vraag 4: Op welke wijze en hoe vaak heeft de wethouder van onderwijs gesprekken gevoerd met de HU over de opleidingen in Amersfoort in de periode 2014 tot op heden?
Vraag 5:Welke inspanningen heeft het College de afgelopen jaren gepleegd om Amersfoort aantrekkelijk te maken voor studenten en de Hogeschool Utrecht ( wij denken hierbij bijvoorbeeld aan studentenhuisvesting, sportaanbod, cultuuraanbod)?
Vraag 6: Is de wethouder bereid om te proberen alsnog het tij te keren en de betreffende HBO-opleidingen en/of het aantal HBO studenten te behouden voor Amersfoort? Zo ja, welke acties gaat u ondernemen? Zo nee, waarom niet?





