samen aan de bal

Welkom op de website van Amersfoort2014, dé lokale partij van Amersfoort.

Onderwijshuisvesting: de schade is groot

OnderwijsOp 18 januari werd in het AD onthuld dat er weer ruzie is ontstaan tussen het schoolbestuur en de gemeente over de aanpak van de verbouwing van het stedelijk gymnasium JvO.

In de afgelopen bestuursperiode zijn er door de huidige wethouder van onderwijs onverwachte en flinke uitgaven gedaan die te wijten zijn aan de trage handel- en werkwijze van gemeentezijde. Amersfoort2014 heeft hierover verschillende keren schriftelijke vragen gesteld, vergaderingen georganiseerd en moties ingediend om het proces te bespoedigen en te verbeteren. Helaas beperkt deze onverantwoorde handelwijze van het College zich niet alleen tot de verbouwing en tijdelijke huisvesting van het JvO, want ook rondom de verbouwing van de Vosheuvelscholen zijn veel extra kosten gemaakt door deze lakse werkwijze. Hieronder een kort overzicht van de extra kosten die onder verantwoordelijkheid van de D66-wethouder onderwijs zijn veroorzaakt op beide dossiers:

 

JvO: extra krediet € 700.000 + vergoeding projectontwikkelaars € 500.00,- = € 1.200.000,-
Vosheuvel: extra krediet € 900.000 + vergoeding projectontwikkelaars € 500.000,-  = € 1.400.000,-
Totale schade onderwijsvesting = € 2.600.000,-

 

Het JvO wil nu, zo blijkt uit het artikel in het AD, alsnog de indexeringskosten van de afgelopen jaren vergoed krijgen. Door de trage handelwijze van de gemeente zijn deze kosten namelijk flink opgelopen. Dat staat los van de extra bouwkosten als gevolg van de aantrekkende economie in de bouwsector. Het JvO heeft nu een advocaat ingeschakeld en er dreigt een jarenlang juridisch gevecht te ontstaan. Ook dat gaat de gemeente weer veel gemeenschapsgeld kosten! Uiteindelijk worden de JvO-leerlingen de dupe, want elke cent die niet uitgegeven kan worden aan de verbouwing betekent een bezuiniging op de bouwplannen en op de kwaliteit van het gebouw. Het College en deze coalitie moeten zich diep schamen!
 
Ben Stoelinga

Onze kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen 2026

thomas

#1 Thomas van der Eerden
(Liendert)

maaike

#2 Maaike Varwijk
(Dorrestein, Vermeerkwartier)

chris

#3 Chris Bruijnes
(Vathorst)

jan

#4 Jan Gerritsjans
(Kattenbroek)

ina

#5 Ina Vijzelman-Waarheid
(Schothorst)

yvette

#6 Yvette Luikinga-van Beek
(Vathorst)

martin

#7 Martin Lorijn
(Nieuwland)

gordana

#8 Gordana Bozarov
(Vathorst)

dave

#9 Dave Kok
(Hoogland)


#10 Maarten Samson (Soesterkwartier)
#11 Jan Bijvank (Hoogland)
#12 Desiree Steenbeek-Los (De Berg Zuid)
#13 Elsbeth Pinksterboer (Vathorst)
#14 Henk Willem Otten (Bergkwartier)
#15 Wietske Stoelinga-Fousert (Vathorst)
#16 Nico de Leeuw (Hoogland)
#17 Raphael Smit (Vathorst)
#18 Sieta Koet-Minis (Vathorst)
#19 Menno Fousert (Schothorst)

 

Verkiezingsprogramma

verkiezingsprogramma

Klik op de afbeelding om onze verkiezingsprogramma te openen

 

Verkiezingsprogramma korte versie

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 korte versie

Klik op de afbeelding om de korte versie (4 pagina's) van ons verkiezingprogramma te openen

 

Flyer

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 flyer

Klik op de afbeelding voor onze flyer (2 pagina's)

 

Kleurplaat

A2014 verkiezingsprogramma2026 2030 kleurplaat

Klik op de afbeelding om de kleurplaat en spelregels te openen

A2014 Logo 6393x1200
mail.pngfacebook.pnginstagramyoutube.pngtwitter.png