In de gemeente Amersfoort lijkt het doorgaans alsof de energietransitie alleen maar gaat over windmolens, warmtenetten en zonneparken. Onderwijl meldt het College dat ons elektriciteitsnet vol is en er geen capaciteit meer is voor grote aansluitingen, zowel voor levering als afname van stroom. Dat noemen we netcongestie. Tot slot heeft minister Jetten kort geleden een brief naar de Tweede Kamer gestuurd waarin hij een versnelling aankondigt voor het isoleren van woningen. Alle woningen met een slechte energielabel (E,F en G) moeten zo snel mogelijk aangepakt worden, zo schrijft Jetten. Gemeenten hebben een belangrijke rol in de uitvoering hiervan.

De jongste overlastgever is 9 jaar
Begin november hebben Rachida Issaoui en Sieta Koet van de respectievelijke fracties van de PvdA en Amersfoort2014 gesprekken gevoerd met omwonenden van het winkelcentrum Vathorst. Dit naar aanleiding van klachten over jongeren die, met name de afgelopen twee jaar, geluidsoverlast veroorzaken, bewoners intimideren, scooterwedstrijden houden, dealen, vuurwerk afsteken en zich soms agressief gedragen.
Aanleiding
Op dinsdag 21 februari sprak de Amersfoortse gemeenteraad over het locatieonderzoek Islamitische begraafplaats. Voorafgaand aan de bijeenkomst liep een stoet van het Eemplein naar het gemeentehuis om aandacht te vragen voor deze belangrijke zaak. Een schier aanhoudende stoet van moeders, vaders, kinderen, opa’s en oma’s uit de moslimgemeenschap van Amersfoort, beklommen de trap naar boven richting Raadzaal en vide. Zij droegen zwarte kleding met witte accenten. Wit straalt schoon en rust uit. Zwart daarentegen geeft een serieus én rustgevend gevoel.
Amersfoort2014 hecht groot belang aan de nabijheid van voldoende zwemwater voor alle Amersfoorters. Ook de komende jaren vraagt gezond financieel beheer en voorzien in de zwembehoefte weer de aandacht van de fractie van Amersfoort2014.
Dinsdag 31 januari vond het eerste besluit van 2023 plaats. Vanuit Amersfoort2014 hebben we in goede samenwerking met andere ‘oppositiepartijen’ een aantal moties en amendementen gemaakt, behorend bij het agendapunt over de jeugdbescherming. Helaas hebben twee moties en twee amendementen het niet gehaald. Onze Maaike ervaarde de behandeling van dit oh zo belangrijke agendapunt als ‘coalitie tegen oppositie’.
Onlangs verschenen in het nieuws een aantal interessante artikelen over de woningbouw opgave en belangenafwegingen die daarbij gemaakt moeten worden. Minister De Jonge wil dat bezwaar maken tegen nieuwbouw aan banden wordt gelegd: ‘Bij elk plan klimmen mensen in de pen. Iedereen wil meer huizen. Maar als niemand het in zijn of haar buurt wil, wordt er dus nergens gebouwd’ (link naar het AD).
Het college heeft op 20 december 2022 het verzoek aan de gemeenteraad gedaan om de besluitvorming over het ontwikkelkader Nijkerkerstraat Oost & West van de agenda te halen. Terecht wat ons als Amersfoort2014 betreft! Maar, zijn de problemen daar nu mee opgelost? Helaas niet. Ons raadslid Thomas van der Eerden had graag tijdens de betreffende raadsvergadering van 20 december 2022 van de mogelijkheid gebruik gemaakt om het college (procesmatige) tips mee te geven voor het vervolg. Deze gelegenheid werd hem door de voorzitter, de burgemeester, ontnomen.
Voorzitter,
Een mooie en belangrijke avond: de eerste begroting van het nieuwe college. Ten eerste wil ik u feliciteren met deze mijlpaal en de benoemde punten en ambities in de begroting. Een aantal belangrijke punten en ambities die ook Amersfoort2014 erg belangrijk vindt.
De gemeente Amersfoort wil ruimte creëren voor de aanleg van zogenaamde Skaeve Huse. Een eerste voorkeur heeft een locatie aan de Palestinaweg-oost.
Om de bewoners te informeren heeft de gemeente een inloopavond georganiseerd die door honderden bezorgde bewoners werd bezocht.
Deze inloopavond is in de ogen van de bewoners niet effectief gebleken.
Opgesteld en voorgedragen door fractievoorzitter Menno Fousert tijdens de Raadsvergadering van 5 juli 2022.
Dank u, voorzitter
Laat ik beginnen met de coalitiepartijen en de beoogde maar liefst acht wethouders namens Amersfoort2014 te feliciteren met het bereikte akkoord. Een akkoord waarin we een aantal voor Amersfoort2014 belangrijke onderwerpen herkennen en ook onderschrijven. Dat is natuurlijk niet zo gek gezien de ontstaansgeschiedenis van dit akkoord!
Amersfoort2014 is verbaasd dat het uitstallingenbeleid in 21 jaar niet is getoetst.
Daar moet verandering in komen en daarom zal Amersfoort2014 hierover een motie indienen.
In de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) of Verordening Fysieke Leefomgeving Amersfoort (FLOA) zijn geen eisen opgenomen voor uitstallingen. Het huidige uitstallingenbeleid is van 2001. Het handhaven op uitstallingen is hierdoor beperkt mogelijk.
Tot grote teleurstelling van Amersfoort2014 hebben zij woensdag 25 mei moeten besluiten uit de onderhandelingen voor de vorming van een nieuwe coalitie voor de gemeente Amersfoort te stappen. De onderhandelingen zijn stuk gelopen omdat de vijf partijen onvoldoende overeenstemming konden bereiken over de behandeling van het dossier Westelijke Ontsluiting. De daaruit voortvloeiende spanningen in de gesprekken maakten verdere onderhandelingen onbeheersbaar.
Tijdens de ronde over busvervoer van dinsdag 10 mei kwam nieuwe informatie over mogelijke bomenkap en richtlijnen over het voorzieningenniveau naar boven over een plan om het trajact van Lijn 4 te verleggen. Daarnaast werd informatie van bewoners gedeeld met een technisch onderzoek aan vooraf is gegaan.
Raadslid Maaike Varwijk blikt terug op de eerste weken in de gemeenteraad.
Ruim een maand geleden werd Maaike Varwijk beëdigd als raadslid in Amersfoort. Een paar weken eerder werd ze met voorkeursstemmen gekozen. Tijdens het mei reces vragen we haar naar haar eerste weken als raadslid.
De fractie van Amersfoort2014 heeft Menno Fousert unaniem verkozen tot fractievoorzitter. Sieta Koet-Minis, Thomas van der Eerden en Maaike Varwijk gaan de komende vier jaar samen met Fousert voor Amersfoort aan de slag.
Amersfoort2014 streeft de komende tijd naar een transparante coalitie, die onderling goed gaat samenwerken.
Woensdagavond is informateur Kiki Hagen met het advies gekomen dat D66, GroenLinks, CDA, Amersfoort2014 en Partij voor de Dieren verder met elkaar in gesprek moeten gaan om te komen tot een meerderheidscoalitie.
Energiecoöperatie Zon op Hoogland (ZoH) heeft op 5 april 2022 een noodkreet verstuurd aan het gemeentebestuur van Amersfoort ( fracties en het college). De fractie van Amersfoort2014 is zeer verbaasd over de strekking van deze noodkreet. Met name de rol van woningbouwcorporatie Alliantie roept vraagtekens op. Blijkbaar is het voor zowel ZoH als de bewoners niet mogelijk om een afspraak te maken met de Alliantie om over om dit soort initiatieven een gesprek te hebben. Dit is ongewenst gedrag in deze tijd van zoeken naar draagvlak en het betrekken van bewoners bij de duurzaamheidsopgave.
6.428* Amersfoorters kozen voor Amersfoort2014. Met een fractie van 4 is er meer ruimte voor lokale daadkracht. Bedankt aan alle kiezers. Dinsdag is er een duidingsdebat over de verkiezingsuitslag met de nieuwe raad. Aan de slag!
Wij feliciteren D66 Amersfoort als grootste partij en de groene kanjers van Partij voor de Dieren met hun mooie binnenkomst. Ook felicitaties aan LNS en AvV met de entree in de de raad Amersfoort.
Wil je meebouwen aan Amersfoort2014? Meld je dan aan als lid!
Kijktip! Een week voor de gemeenteraadsverkiezingen ging lijsttrekker Menno Fousert op de koffie bij AmersfoortGezien.
Een gesprek over heden en verleden. Over logische volgorde in plannen en grote financiële risico's. Over de noodzaak van vertrouwen in mensen en ambtenaren.
Wil je amersfoort2014 na acht jaar in de raad nog beter leren kennen? Pak een kop koffie of thee en luister naar Menno zijn verhaal en visie op - de toekomst van - het prachtige Amersfoort.
Prioriteiten & visie Amersfoort2014
Lijsttrekker Menno Fousert fietst veel met zijn schoolgaande kinderen. Binnen Amersfoort doet hij alles op de fiets. In het gesprek over mobiliteit kunnen we het de hele tijd hebben over doorfietsroutes en verkeer de stad in en uit. De meeste verplaatsingen zijn echter korte ritten; naar school, naar de supermarkt, naar de sportclub. Deze routes zijn vaak nog te gevaarlijk voor fietser en voetganger. En 50% van de verplaatsingen onder de 7,5km is nog altijd met de auto. Laten we hiermee beginnen:
Meer aandacht voor hoe we resultaten halen
,,Dé lokale partij Amersfoort2014 werkt sinds 2014 vanuit de oppositie aan een beter Amersfoort. Wij gaan voor een gemeente waarin echt naar inwoners wordt geluisterd. Voor een gemeente waar samenhang zit in de plannen en waar weloverwogen met belastinggeld wordt omgegaan. Het is tijd om te breken met de gemakzucht in het bestuur.”
De gemeente Amersfoort heeft eind 2016, 2,5 miljoen euro uitgetrokken om in de gehele stad ondergrondse containers te plaatsen, waar inwoners zelf hun (rest)afval naartoe kunnen brengen.
Naast zowel ondergrondse- als bovengrondse containers wordt afval bijgeplaatst. Het bijplaatsen van afval moet worden tegengegaan, reden waarom de Gemeente, medio 2021, een aantal zogenaamde interventies heeft uitgevoerd in het kader van Gedragsonderzoek Bijplaatsingen.
Amersfoort2014 en de Partij voor de Dieren hebben op zondag 27 februari ruim 100 bomen geplant in de Melksteeg. Hiermee vragen de partijen aandacht voor de achterblijvende herplant van bomen door de gemeente Amersfoort. Begin 2019 zijn zo’n 1.500 bomen gekapt voor de aanleg van de westelijke rondweg. Al sinds 2016 belooft de gemeente om de bomenkap goed te maken door nieuwe bomen te planten, maar dat is nog steeds niet gebeurd.




