Om u te voorzien van de beste online ervaring op deze website maken wij gebruik van cookies.

Door het gebruik maken van onze website, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. Meer informatie

Akkoord

Begin juni 2012 is de nieuwe cookie wet van kracht gegaan. Dit is een Nederlandse wet waarin een website eigenaar verplicht wordt om de bezoekers van de website op de hoogte te stellen van het plaatsen van cookies.

Wat is een cookie?
De meeste websites die u bezoekt, maken gebruik van cookies om uw gebruiksgemak op de website te verbeteren. Zo zorgen cookies ervoor dat een website u en uw voorkeursinstellingen 'onthoudt' tijdens uw bezoek aan de site of bij herhaalde bezoeken aan de site.
Cookies kunnen op verschillende manieren gebruikt worden. Bijvoorbeeld om u efficiënt te laten navigeren tussen verschillende pagina's, voor het opslaan van uw gebruiksvoorkeuren en voor analyse van de navigatie, om de website gebruikersvriendelijk te maken.
Cookies zorgen ervoor dat de interactie tussen u en de website sneller en gemakkelijker verloopt. Als een website geen gebruik maakt van cookies, denkt het - iedere keer als u naar een nieuwe pagina van de site gaat - dat u een nieuwe bezoeker bent.
Wat zit er in een cookie?
Een cookie is een eenvoudig tekstbestand dat door uw browser wordt opgeslagen en op uw computer wanneer u een website bezoekt. Een cookies bevat de informatie die de website bij een volgend bezoek graag wil weten. Alleen de website die een cookie plaatst, kan de informatie van die cookie uitlezen.
Wat gebeurt er als u geen cookies accepteert?
Laten we voorop stellen dat cookies onschuldig zijn en dat u ze op ieder gewenst moment kunt verwijderen. De nieuwe privacywetgeving garandeert u de mogelijkheid om cookies niet te accepteren op de door uw bezochte websites. Sommige websites bieden u zelfs de mogelijkheid om te kiezen welke cookies u wel of niet accepteert. Houd er rekening mee dat wanneer u cookies niet accepteert, u bepaalde functionaliteiten van de website kunt verliezen.

Er zijn verschillende cookies en andere meettechnieken die websites kunnen gebruiken of inzetten om u als gebruiker te 'herkennen' of de werking van de website te optimaliseren. Hieronder de belangrijkste:

Functionele (essentiële) cookies
Functionele cookies zijn noodzakelijk voor het gebruik van de website waarop u zich bevindt, bijvoorbeeld om te herkennen dat u dezelfde gebruiker bent die de vorige pagina op de site heeft bezocht, of om uw voorkeuren te onthouden.

Performance cookies
Performance cookies worden gebruikt om te meten of een vertoonde advertentie leidt tot een aankoop of bijvoorbeeld een inschrijving. Websites worden hiervoor vergoed. Zo kunnen websites inkomsten genereren en het bezoek naar de website gratis houden. Deze vorm van cookies slaat geen persoonlijke informatie op en wordt niet herleid naar personen.

Analytische cookies
Voor het continu verbeteren van de website worden analytische cookies gebruikt. Hiermee worden bezoekersstatistieken bijgehouden. Dit is informatie over bijvoorbeeld hoeveel bezoekers de website bezoeken, welke pagina's bezoekers bekijken, waar ze vandaan komen en waar ze op klikken, welke browser en schermresolutie ze gebruiken. Deze informatie wordt niet herleid naar een individuele bezoeker.

Profilering cookies
Dit zijn cookies die ervoor zorgen dat de getoonde advertenties beter aansluiten bij de interesses van de bezoeker. Advertentiebedrijven meten het succes van hun campagnes, de mogelijke interesses van de bezoeker en eventuele voorkeuren (bijv. wilt u het geluid uit hebben of heeft u de advertentie al eerder gezien) door cookies uit te lezen. Een advertentiebedrijf kan de gegevens van de banners op meerdere websites combineren om een beter profiel op te stellen. Zo kunnen adverteerders hun cookies op meerdere sites plaatsen en op deze wijze een beeld krijgen van de interesses van de gebruiker. Met deze informatie kunnen websites u relevantere advertenties tonen. Het kan gebeuren dat u na het bezoeken van een webwinkel op andere sites advertenties ziet met de door uwzelf bekeken producten of soortgelijke producten. Profilering cookies worden daarnaast ook gebruikt door YouTube, Facebook, Twitter en Flickr, bijvoorbeeld als je op de 'vind ik leuk' knop klikt.

Alternatieven voor cookies - Naast cookies gebruiken sommige websites nog andere technieken die dezelfde doelen hebben als de verschillende soorten cookies. Een voorbeeld is IP-fingerprint-tracking. Dit is een alternatief voor bijvoorbeeld performance cookies. Ook hiermee kan een website controleren of een bezoeker via een bepaalde website naar een webshop is gegaan. Dit werkt zo: computers maken gebruik van een IP-adres, een 'digitaal postadres' om de servers van het internet te vertellen welke computer een bepaalde webpagina wil zien. Daarbij wordt ook enige informatie over de browser meegestuurd, zodat de webpagina op de juiste manier vertoond wordt. De combinatie van deze gegevens kan worden gebruikt om met enige zekerheid te zeggen dat de bezoeker van een gratis website later een product koopt op een website. Met deze informatie kan de gratis website dan weer een vergoeding krijgen.

 nieuws  

Kinderopvang in Bergkwartier

partou
Op 20 juni 2018 heeft het College een brief ontvangen van de oudercommissie Partou Prins Frederiklaan. Op 6 september 2018 is deze brief doorgezonden aan alle fractievoorzitters.

De oudercommissie maakt zich ernstig zorgen over de continuïteit van de kinderopvang in de wijk Bergkwartier.
Door het feit dat het Leger des Heils het huidige pand gaat verkopen, is er geen plaats meer voor  kinderopvang van Partou met zo’n 90 kinderen en 20 leidsters. De projectontwikkelaar die het pand heeft aangekocht, heeft geen plek ingeruimd voor de kinderopvang. Door allerlei oorzaken (bestemming, bezwaren omwonenden)  zijn meerdere mogelijke panden niet haalbaar gebleken voor Partou. De laatste hoop was, volgens de begeleidende brief van 9 september 2018 , gevestigd op de voormalige scoutinglocatie aan de Curaçaolaan, dat al eigendom is van de gemeente. Inmiddels ( 25 september 2018) is duidelijk dat de gemeente vestiging van kinderopvang aldaar ook afwijst. Hierdoor dreigt per 1 maart 2019 de kinderopvang Partou in de wijk Bergkwartier te verdwijnen. Einde verhaal voor 90 kinderen en 25 leidsters!.

Op dit moment is er zelfs een wachtlijst bij Partou Bergkwartier en na inventarisatie in de wijk blijkt dat ook de drie overige kinderopvanglocaties in het Bergkwartier geen plekken meer vrij hebben na februari 2019. Daardoor zullen kinderen wellicht op wachtlijsten komen  elders in de stad of naar Amersfoort-Noord moeten verkassen, wat onnodige en tijdrovende verkeersstromen veroorzaakt.

In de brief aan het College schrijft de oudercommissie: ‘ Het lijkt echter keer op keer stuk te lopen doordat er geen steun is van de gemeente. U begrijpt dat kinderopvang van groot economisch en sociaal belang is om onze wijk leefbaar te houden voor (jonge) gezinnen’.
 
Vragen:
  1. Wat is de reden dat de kinderopvang Partou Bergkwartier niet gevestigd kan worden in het voormalige scoutingslocatie aan de Curaçaolaan? Op welke wijze is dat gecommuniceerd met Partou en de oudercommissie?
  2. Onderkent het College in het algemeen het belang van goede kinderopvang voor kinderen in de eigen wijk in en in het bijzonder in het  Bergkwartier? Zo nee, waarom niet? Zo ja, welke stappen heeft het College gezet om dat belang te onderstrepen?
  3. Heeft het College geïnventariseerd  of er in schoolgebouwen van PO en of VO en/of andere gemeentelijke panden nog ruimte over is voor de vestiging van een kinderopvang? Zo nee, waarom niet? Zo ja, welke panden kwamen hiervoor in het Bergkwartier in aanmerking?
  4. Welke inspanningen heeft het College de aflopen maanden gedaan om te voorkomen dat er 90 kinderopvangplaatsen verdwijnen uit het Bergkwartier?
  5. Is het College het eens met de stelling dat verkeersstromen van Amersfoort-Zuid naar Amersfoort-Noord ongewenst, tijdrovend en slecht voor het milieu zijn?
  6. In de brief aan het College schrijft de oudercommissie: ‘ Het lijkt echter keer op keer stuk te lopen doordat er geen steun is van de gemeente’. Hoe verklaart het College deze opmerking? Is deze opmerking juist? Zo nee, waarom niet? Zo ja, wat is daarvan de reden?
  7. In de brief aan het College schrijft de oudercommissie U begrijpt dat kinderopvang van groot economisch en sociaal belang is om onze wijk leefbaar te houden voor )jonge) gezinnen’. Onderschrijft het College deze opvatting? Zo ja, wat betekent dat voor de inspanningen van gemeentezijde?
  8. Welke stappen gaat het College nu zetten nadat de laatste optie ook is afgewezen?
 
Ben Stoelinga
team2018
 

Contactgegevens
E-mail: info@amersfoort2014.nl

 

Overig
KvK-nummer: 59198451
IBAN: NL17 ABNA 0528 4351 08

 

word lid


 

mailinfo@amersfoort2014.nl
facebook/amersfoort2014 youtube/amersfoort2014 twitter@amersfoort2014